23948sdkhjf

Ytskyddsdagarna: "Knyter alltid någon ny kontakt"

Bland montrarna finner vi Jonas Samuelsson som är teknisksäljare på Mapei. Det är tredje gången de ställer ut på mässan, något som de ser framemot att fortsätta göra i framtiden.

– Man knyter ju alltid någon ny kontakt här, folk kommer förbi och är nyfikna på oss vilket är roligt. Jag gillar även att mässan är i lagom storlek, säger Jonas Samuelsson.

Något han själv uppskattar med mässan är föreläsningarna som erbjuds.

– Vissa föreläsningar är fantastiskt intressanta. Det är väldigt brett bland föredragen, vilket gör att man alltid hittar något som intresserar en, berättar Jonas.

Ett föredrag som intresserade honom extra mycket var Tillståndsbedömningar av betong och åtgärdsförslag, som hölls av Mikael Lorentzon och Emil Ferdinandsson från KIWA.

– Vi är ju i betongbranschen då vi renoverar och behandlar betong, säger Jonas.

Och att de kommer återkomma nästa år, det är han helt övertygad om.

– Jag är helt övertygad att vi kommer besöka mässan igen. Det är en bra och vettig mässa där man får bra kontakter, avslutar han samtalet.

Kommentera en artikel
Meddela redaktionen
Företagens egna nyheter
Se alla medlemsnyheter
Mest läst
Senaste nytt
Se senaste nytt
Utvalda artiklar
Utvalda nyheter från förstasidan
"Underhåll ska bli det nya buzz-ordet"
Uppstarten skjuts upp - läckage
Hållbarhet är framtidens trendspaning
Samtal för att värna om resurserna
Knappt var tionde företag är redo för cyberangrepp
Vibrerande verktyg är fortsatt ett problem
Andra Nordiska Medier
Metal Supply SE
Verkstäderna
Process Nordic

Sänd till en kollega

0.11