23948sdkhjf
Logga in eller skapa för att spara artiklar
Få tillgång till allt innehåll på UochD
Ingen bindningstid eller kortinformation krävs
Gäller endast personlig prenumeration.
Kontakta oss för en företagslösning.

Nordenchefen: En ökad hotbild 

Den senaste tidens cyberattacker visar att Office 365:s inbyggda säkerhetsfunktioner inte räcker för att stå emot alltmer avancerade hackerattacker. Vi har pratat med Barracuda Networks Nordenchef för att få mer kunskap.

Enligt säkerhetsföretaget Barracuda Networks bör fler företag och organisationer överväga att integrera tredjepartslösningar för att stärka sina e-postsäkerhetsfunktioner.

– I takt med att attacker av olika slag ökar i antal, omfattning och skada krävs också omfattande form av skydd av specialister med fokus på detta. Det ger också möjligheten att lyfta blicken kring säkerhet utanför det som just påverkar Office365, förklarar Peter Gustafsson, ansvarig för Barracuda Networks i Norden, för U&D.

BREAKING
{{ article.headline }}
0.119